Kazimierza kiedyś - Kazimierza dziś cześć 2

Więcej

Turniej Chłopców - rocznik 2012 w Busku-Zdroju (19.05.2019)

Więcej

Po prostu "Mały"

Więcej

Klasa A: Nidzica Dobiesławice - Nida Oksa 3:2 (0:1) - skrót meczu

Więcej

Turniej AP KOS oraz podpisanie umowy partnerskiej z Puszczą Niepołomice

Więcej

Aktualności

W Kazimierzy Wielkiej odkryto zbrodnię ukrywaną przez wieki

23.10.19

Podczas prac wstępnych przy budowie kazimierskiej obwodnicy natrafiono na ciekawe znaleziska archeologiczne. Aktualnie trwają tam prace z tym związane. Udało nam się porozmawiać z Radosławem Czerniakiem z Archeologicznej Pracowni „IN SITU”  z Wieliczki.

Kazimierza kiedyś - Kazimierza dziś część 2

06.08.19

Niemal dwa lata temu opublikowaliśmy tekst "Kazimierza kiedyś - Kazimierza dziś". Dziś przedstawiamy wam drugą odsłonę tego projektu. Nowe miejsca, nowe zdjęcia i kolejna gratka dla miłośników i naszego miasta i jego przeszłości. Zapraszamy. 

Turniej Chłopców (i Oli) rocznik 2012 w Busku-Zdroju

21.05.19

Akademia Piłkarska KOS wystawiła dwie drużyny chłopców, a jedną z nich wspomagała Ola z rocznika 2011. Obie drużyny zaprezentowały się w Busku-Zdroju z bardzo dobrej strony. 

Po prostu „Mały”

18.04.19

   Gary Neville, Paolo Maldini, Francesco Totti na świecie, Waldemar Fornalik, Gerard Cieślik czy legenda Cracovii Józef Kałuża w Polsce – wiecie może co ich łączy? Oczywiście oprócz tego, że wszyscy byli piłkarzami. Jeżeli nie, to podpowiem – wierność a bardziej precyzyjnie – wierność barwom  klubowym.  Jeden klub przez całą swoją piłkarską karierę -  przywiązanie, lojalność, setki meczów, gole, uwielbienie kibiców i szacunek po zakończeniu przygody z piłką. Być może jeżeli chodzi o finanse w/w panowie nie wychodzili na tym najlepiej, ale po latach wspominani są nie tylko jako dobrzy piłkarze, ale również jako ci, którzy zostali legendami swoich klubów. 

Liberator EW-250L nie wrócił do bazy!

13.10.18

Już w najblizszą niedzielę 14 października bieżącego roku w Kocinie odbędą się uroczystości związane z upamiętnieniem bohaterskiej załogi Liberatora EW-250L, która zginęła na polach pomiedzy Krzczonowem a Kociną w 1944 roku niosąc pomoc walczącej z hitlerowskimi Niemcami polskiej partyzantce. Chciałbym w tym miejscu przybliżyć historię Liberatora. Historię tak mocno związaną z naszym regionem. Zapraszam do lektury.

Dokąd zmierza Sparta Kazimierza Wielka?

27.09.18

Koniec sierpnia bieżącego roku. Sparta Kazimierza Wielka znajduje się w czubie tabeli świętokrzyskiej klasy okręgowej. Może i nie gra porywającej piłki, ale wydaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Mija miesiąc i… sytuacja zmienia się diametralnie. Sparta pikuje w dół tabeli po serii porażek...

Zapraszam do lektury oraz wywiadu z Prezesem Sparty Panem Michałem Pozłótko.

To nie był udany weekend piłkarskich drużyn z naszego regionu...

04.09.18

Przegrała Sparta Kazimierza Wielka w Klasie Okręgowej. Porażki poniosły Nidzica Dobiesławice, Jawornik Gorzków i LZS Czarnocin. Zapraszam na krótkie podsumowanie piłkarskiego weekendu.

Startujemy na Twitterze!

03.08.18

Od dziś profil naszego portalu jest również na Twitterze! Najnowsze informacje, transfery, wydarzenia! Szybko i (w miarę ;) ) aktualnie! Zapraszamy!

Piłkarski sezon 2018/2019 już niebawem - raport z 21 lipca

21.07.18

Ruszyły przygotowania zespołów piłkarskich z naszego regionu do startu sezonu 2018/2019. Zapraszam na pierwszy raport z sytuacji kadrowej i sparingów drużyn z powiatu kazimierskiego.

Koniec piłkarskiego sezonu 2017/2018 – podsumowanie

20.06.18

Zapraszam na krótkie podsumowanie piłkarskiego sezonu 2017/2018 w wydaniu drużyn z regionu kazimierskiego!

Turniej dziecięcy Gorzków Cup 2018 - relacja

11.06.18

Kolejna edycja dziecięcego turnieju Gorzków Cup 2018 już za nami. Impreza zgromadziła najmłodszych adeptów i adeptki piłki nożnej z terenu województwa świętokrzyskiego i  małopolskiego. Zorganizowana została w sobotę 2 czerwca 2018 roku w Gorzkowie na boisku miejscowego Jawornika.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski - Szlakiem walk majora Hubala

28.05.18

Już w najbliższą sobotę (2 czerwca 2018 roku) Kazimierzę czeka nielada atrakcja. Do naszego miasta zawita bowiem XIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski - "Szlakiem walk majora Hubala".

Z archiwum kazimierskiego sportu...

23.05.18

Udało mi się w przepastnych zasobach Internetu odnaleźć pewną ciekawostkę, którą to chciałbym się z wami podzielić. To zapis, a w zasadzie skrót z pewnego meczu rozegranego w Kazimierzy Wielkiej przez miejscową Spartę. Zapraszam więc do lektury i oglądania. 

W Busku Zdroju można w Kazimierzy już niekoniecznie…

20.04.18

To nie będzie miły artykuł, wcale tego przed Wami nie ukrywam. Być może, to co tu napiszę komuś się nie spodoba. Tak naprawdę to nie dbam o to… Czytam sobie ostatnio dość popularny internetowy kielecki portal piłkarski i nagle znajduje coś takiego co wzbudza moje poruszenie: w Busku Zdroju kolejny raz dojdzie do modernizacji miejskiego stadionu! Słów więc kilka w tym temacie. Zapraszam do lektury.

No i zagrali na Wielkanoc (ruszyła piłkarska runda wiosenna)

03.04.18

Ruszyła piłkarska runda wiosenna sezonu 2017/2018  (wreszcie) w świętokrzyskich ligach piłkarskich. Słów kilka na temat tego jak spisały się w pierwszych meczach drużyny z naszego regionu.

Nadchodzi piłkarska wiosna (z opóźnieniem) - cz. 5

30.03.18

Rzutem na taśmę prezentujemy Wam już ostatni raport z przygotowań do rundy rewanżowej jakie odbywały się w klubach z naszego powiatu. Czas na Nidzicę Dobiesławice. 

Nadchodzi piłkarska wiosna (z opóźnieniem) – cz.4

31.03.18

Klasa B

Victoria Skalbmierz

Zimowy okres przygotowawczy może być dla kibiców zespołu ze Skalbmierza bardzo dobrym prognostykiem co do rundy wiosennej. Zespół nie został znacząco osłabiony (wrócił tylko do Miechowa Roman Antos) natomiast do Skalbmierza przyszli: Marcin Szlembarski (Jawornik Gorzków – pisałem już o nim przy tekście poświęconym drużynie z Gorzkowa) oraz Przemysław Antos (powrót z wypożyczenia – także Jawornik Gorzków). Jeżeli dodam, że w zespole gra znany w naszym regionie , bardzo doświadczony Robert Banaszek oraz gwarantujący kilkanaście bramek w sezonie Kamil Oleśiński, to wydaje się, że tak poukładany zespół Victorii staje się jednym z faworytów w wyścigu do awansu do Klasy A. 

Nadchodzi piłkarska wiosna (z opóźnieniem) - cz. 3

29.03.18

LZS Czarnocin w pełnej gotowości do wiosny!

Po "okręgówce" i klasie A rozejrzeliśmy się również co słychać u naszych B - klasowców. W naszym powiecie jest takich dwóch. Tym niżej notowanym w aktualnej tabeli kieleckiej, drugiej grupy rozgrywek B klasy jest LZS Czarnocin.

Nadchodzi piłkarska wiosna (z opóźnieniem) – cz.2

31.03.18

Klasa A

Jawornik Gorzków

W grupie II świętokrzyskiej Klasy A występują dwa nasze zespoły: Jawornik Gorzków oraz Nidzica Dobiesławice. Zajmijmy się może na początek tym pierwszym zespołem. Jawornik sezon 2017/2018 rozpoczął z mocno zaciągniętym hamulcem ręcznym: na pierwsze zwycięstwo zespołu z Gorzkowa jego kibice musieli czekać aż do siódmej kolejki, na szczęście dla gorzkowian później było już odrobinę lepiej. W rezultacie na zakończenie rundy jesiennej Jawornik zajął 9/12 miejsce z trzema punktami przewagi nad miejscem zagrożonym spadkiem.

Nadchodzi piłkarska wiosna (z opóźnieniem) – cz.1

31.03.18

Klasa Okręgowa

Sparta Kazimierza Wielka

Występująca w V lidze drużyna Sparty Kazimierza Wielka przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2017/2018 rozpoczęła już 15 stycznia. Od początku przygotowań nad kazimierską drużyną wisiało jakieś przedziwne fatum – poczynając od zawirowań kadrowych na licznych kontuzjach piłkarzy kończąc. To wszystko powodowało, że Sparta rzadko kiedy miała okazję wystąpić w sparingach w optymalnym zestawieniu. Zapraszam na podsumowanie przygotowań oraz subiektywną prognozę postawy kazimierskiej drużyny w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 w Klasie Okręgowej.

Strony

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy