I Liga PLF: Wisła Opatowiec wygrywa z Rafisem - skrót

Więcej

I Liga PLF: Caffaro Kazimierza Wielka - Rafis Kazimierza Wielka 3:3 (0:2) - skrót

Więcej

I Liga PLF: Szybcy i Wściekli - Caffaro 1:8 (0:5) - skrót

Więcej

I Noworoczny Turniej Mini Siatkówki - rozmowa z Izą Feldy - prezesem Stowarzyszenia Victoria Kraków

Więcej

I Liga PLF: Caffaro Kazimierza Wielka - Spółdzielnia Sielec 4:5 - skrót spotkania

Więcej

Aktualności

Znalezione w Internecie - Polska w liczbach

21.02.17

Polska w liczbach - bardzo ciekawa strona internetowa - dane, mapy, miasta, nieruchomości, GUS, wynagrodzenie, bezrobocie, zarobki, edukacja, tabele. Ogólnie, to wszystko co może okazać się potrzebne dla osoby zainteresowanej stanem naszego Powiatu, naszej Gminy, naszego miasta i (w sumie) nie tylko.

Mecze sparingowe naszych zespołów

15.02.17

Przygotowania do startu rundy wiosennej zespołów piłkarskich z naszego regionu idą pełną parą. Drużyny Sparty, Jawornika i Nidzicy rozegrały kolejne mecze sparingowe.

Ścieżka rowerowa coraz bliżej

10.02.17

W poniedziałek 6 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego doszło do spotkania, w którym wzięli udział przedstawiciele: gmin Kazimierza Wielka, Czarnocin, Opatowiec oraz Powiatu Kazimierskiego. Efektem rozmów było podpisanie umowy na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy ścieżki rowerowej przebiegającej przez tereny w/w samorządów.

Pierwszy sparing Jawornika na plus

07.02.17

Jawornik Gorzków pokonał w meczu kontrolnym drużynę Zwierzynieckiego Kraków (krakowska Klasa A) 5:2 (4:1).

Regionalne Targi Pracy w Kazimierzy Wielkiej

07.02.17

Już we wtorek 28 lutego 2016 roku w hali KOS Kazimierza Wielka odbędą się Regionalne Targi Pracy. Targi odbywać się będą pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa.

Sparta pokonała Kmitę Zabierzów

05.02.17

W swoim kolejnym meczu sparingowym Sparta Kazimierza Wielka pokonała w sobotę V ligowy (małopolska) zespół Kmity Zabierzów 5:1. Bramki dla Sparty w tym spotkaniu zdobyli: Krzysztof Kozieł, Łukasz Stępień, Ifeanyi Nwachukwu x2, Karol Boryka

Nidzica Dobiesławice wygrywa w sparingu

02.02.17

Nidzica Dobiesławice pokonała 4:2 Wandę Kraków (krakowska Klasa B) w meczu sparingowym. Bramki dla Nidzicy w tym meczu zdobywali: Jaworski - 2, Idziak oraz Grudzień.

Liga Typerów PLF 2016/2017 - zacięta walka

01.02.17

Trwa pierwsza edycja Ligi Typerów PLF. Walka o zwycięstwo nabiera rumieńców, a różnice punktowe w czołówce są naprawdę niewielkie

Pretekst Pub organizuje turnieje w piłkarzyki i darta

30.01.17

Zapraszamy do pubu 'Pretekst", gdzie oprócz możliwości obejrzenia najlepszych meczów piłkarskich, będzie można porywalizować w tzw. "michałki" oraz darta.  Turnieje już w lutym. 

Uwaga! Fatalna jakość powietrza w Kazimierzy (i nie tylko)...

31.01.17

Niekorzystne warunki termiczne - mróz i brak wiatru sprawiają, że w naszym regionie jakość powietrza jest z każdą godziną gorsza. Pokusiłem się o przeprowadzenie małego testu i jego wyniki nie są optymistyczne. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pływalnia "Wodny Raj" zaprasza w ferie zimowe

26.01.17

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Dość ciekawą propozycję dla uczniów z naszego terenu przygotowała kazimierska pływalnia "Wodny Raj".

Paweł Czajka odchodzi ze Sparty

26.01.17

Kończy się przygoda Pawła Czajki ze Spartą Kazimierza Wielka. Popularny "Czajnik" postanowił zmienić otoczenie i przenosi się do występującej w IV lidze małopolskiej Wiślanki Grabie. W Sparcie Paweł występował od wiosny 2015 roku. Pelnił w niej funkcje zarówno zawodnika jak i grającego trenera.

Kostiumowy Bal Karnawałowy dla dzieci

25.01.17

Już w najbliższą sobotę (28 stycznia) w gościnnej hali KOS Kazimierza Wielka odbędzie się Kostiumowy Bal Karnawałowy dla dzieci. W tym roku motywem przewodnim balu będzie hasło "Postaw na rodzinę". Początek imprezy zaplanowany został na godzinę 15.00.

Plotki transferowe

23.01.17

Ruszyły przygotowania zespołów piłkarskich z naszego regionu do rundy wiosennej sezonu 2016/2017.

Nowy trener Sparty Kazimierza Wielka

13.01.17

Mimo wcześniejszych deklaracji, to nie Szymon Burliga poprowadzi Spartę Kazimierza Wielka w rundzie wiosennej IV ligowych rozgrywek. Nowym (a w zasadzie powracającym na to stanowisko) trenerem będzie jednak, dobrze znany w Kazimierzy - Marek Kowalski.

Komunikat AP KOS Kazimierza Wielka!

03.01.17

Informujemy, że w związku z awarią ogrzewania na hali Kazimierskiego Ośrodka Sportowego AP KOS Kazimierza Wielka zawiesza do końca tego tygodnia treningi prowadzonych przez siebie grup dziecięcych.

14.01.2017 roku - I Noworoczny Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców

02.01.17

Już 14 stycznia na hali Kazimierskiego Ośrodka Sportowego rozegrany zostanie I Noworoczny Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców. 

Akademia Piłkarska KOS (rocznik 2007) pierwsza w "Sankovia Cup"

02.01.17

17 grudnia 2016 roku AP KOS brała udział w "Sankovia Cup" dla rocznika 2007. Drużyna trenera Darka Cieśli zdobyła puchar, osiągając w całym turnieju bilans bramkowy 14:1. Gratulacje! 

Jeden na Jeden z Prezesem Sparty

09.12.16

Bardzo ciekawego wywiadu udzielił internetowemu wydaniu gazety "Echo Dnia" w ramach programu "Jeden na Jeden" Prezes kazimierskiego klubu Mateusz Bomba. Rozmawiano o aktualnej sytuacji Sparty, drużynach młodzieżowych oraz bazie sportowej.

Młoda Sparta gra w turniejach halowych

09.12.16

W okresie przerwy zimowej młodzi zawodnicy drużyn juniorskich klubu Sparta Kazimierza Wielka uczestniczą w licznych turniejach halowych. 

Strony

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

Sonda

piątek, 25 Marzec, 2016 - 19:31

Zapraszamy do głosowania na "Najładniejszą bramkę finałów PLF w sezonie 2015/2016". Filmik z propozycjami bramek dostępny w dziale Video, a zagłosować możecie w "Sondzie". Zachęcamy do zabawy!

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

poniedziałek, 21 Listopad, 2016 - 21:11

Zapraszamy do udziału w Lidze Typerów Powiatowej Ligi Futsalu sezonu 2016/2017. Dla najlepszych typerów na zakończenie PLF przewidziane są nagrody rzeczowe. Czytaj więcej.

Nasi partnerzy