Nidzica Dobiesławice - Wisła Nowy Korczyn 0:1 (0:0) - fotorelacja

Więcej

Mecz charytatywny dla Andrzeja Piotrowskiego!

Więcej

IVLŚ: Sparta Kazimierza Wielka - Alit Ożarów 1:0 (0:0) - skrót meczu

Więcej

LZS Czarnocin - Deko Włoszczowa 4:3 - foto z 1 połowy

Więcej

Jawornik Gorzków - GKS Obrazów 0:4 - foto z 1 połowy

Więcej

Aktualności

Piotr Nowak zadebiutował w Lotto Ekstraklasie

23.05.17

W poniedziałkowym spotkaniu Lotto Ekstraklasy, w którym zmierzyły się zespoły Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i Korony Kielce (ostatecznie kielczanie wygrali 2:0) zadebiutował Piotr Nowak - zawodnik, który swoją poważną piłkarską przygodę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Sparty Kazimierza Wielka.

Mecz charytatywny dla Andrzeja Piotrowskiego

16.05.17

Już w najbliższą sobotę (20 maja 2017 roku) o godzinie 16.00 odbędzie się charytatywny mecz piłkarski pomiędzy drużynami oldbojów Sparty Kazimierza Wielka i Krakowa. W czasie meczu przeprowadzona zostanie przez fundację "Avalon" zbiórka pieniędzy przeznaczonych na pomoc Andrzejowi Piotrowskiemu.

Zapraszamy!

Runmageddon 2017 okiem uczestnika

16.05.17

Zapraszamy do przeczytania relacji z tego trudnego biegu, w którym uczestniczyli nasi reprezentanci: Mateusz Hołda, Łukasz Sadło i autor relacji - Marcin Stępień. 

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

05.05.17

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Stare fotki Kazimierzy Wielkiej

05.05.17

Na portalu www.stary.chroberz.info dostępne są zdjęcia z lat 50-tych zrobione przez dr Ryszarda Bielawskiego z IZ PAN Warszawa. Zachęcamy do obejrzenia. A może w Państwa albumach są jakieś stare fotki Kazimierzy Wielkiej i okolic, którymi Państwo chcieliby się podzielić z innymi? Jeśli tak - proszę o info na adrian.koper@aktywnakazimierza.pl

Odonów Cup 2017

27.04.17

Już w najbliższą niedzielę 30 kwietnia 2017 r. w Odonowie odbędzie się "Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej" Odonów Cup 2017.  Początek rozgrywek o godzinie 10:00. Zapraszamy.

Basen termalny w Kazimierzy Wielkiej - wizualizacja

14.04.17

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej pojawiła się wizualizacja basenu termalnego, który ma powstać przy pływalni "Wodny Raj". 

STEP JUNIOR z awansem do Mistrzostw Europy!

05.04.17

Wspaniały sukces w Mistrzostwach Polski odniosły tancerki z powiatu kazimierskiego. Podopieczne Sławomira Haczka ze skawińskiej Szkoły Tańca "STEP" w MP zajęły 6 miejsce i uzyskały awans do czempionatu Europy. 

Aktywna w Trójmieście - cz.3

01.04.17

Zdaje sobie sprawę, że od drugiej części aktywnej w Trójmieście minęły całe wieki (w sumie chyba ponad pół roku), ale z powodu różnych wydarzeń (choć pewnie robak lenistwa też odegrał tutaj swoją nieocenioną rolę) jakoś napisanie tej części relacji odwlekało się w czasie i pewnie odwlekało by się dalej gdyby nie pewni dobrzy ludzie, którzy nie raz zmoczyli mi głowę z powodu mojego zaniechania. Nadrabiam więc zaległości i zapraszam na kolejną część relacji z pobytu w Trójmieście. Tym razem Sopot i Gdańsk-Oliwa odkryją przed nami swoje sekrety.

Dawid Cichy zdobywcą nagrody za najwyższy wynik w Lidze Typerów

27.03.17

29 punktów w 4 kolejce Ligi Typerów sprawiło, że Dawid Cichy z Cudzynowic zdobył trofeum i nagrody za najwyższy wynik w jednej kolejce. Serdecznie gratulujemy. Już wkrótce wręczymy także nagrody zwycięzcom całej Ligi Typerów. 

Jarosław Oracz zwycięzcą Ligi Typerów PLF 2016/2017!

16.03.17

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Liga rządzi, liga radzi, liga nigdy Cię nie zdradzi...

15.03.17

Krótkie, bardzo subiektywne podsumowanie PLF sezonu 2016/2017 w Kazimierzy Wielkiej

Turnieju Mistrzów Futsalu w Pińczowie

04.03.17

Bardzo dobrze w zaprezentowały się drużyny reprezentujące kazimierską PLF w turnieju rozgrywanym w Pińczowie. Caffaro zajęło drugie miejsce, Rolmet był trzeci. 

Wilczym Tropem - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

03.03.17

Po raz pierwszy w naszym mieście odbył się bieg, którego celem było upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych w związku z ich świętem przypadającym na dzień 1 marca. Organizatorem imprezy było kazimierskie Liceum Ogólnokształcące.

XI 24 godzinny Maraton Pływacki - Kazimierza Wielka 25-26 lutego 2017 r.

23.02.17

Kolejny, już jedynasty 24 godzinny Maraton Pływacki odbędzie się w najbliższy weekend (25-26 lutego 2017 r.) na basenie "Wodny Raj" w Kazimierzy Wielkiej. Zapraszamy!

Znalezione w Internecie - Polska w liczbach

21.02.17

Polska w liczbach - bardzo ciekawa strona internetowa - dane, mapy, miasta, nieruchomości, GUS, wynagrodzenie, bezrobocie, zarobki, edukacja, tabele. Ogólnie, to wszystko co może okazać się potrzebne dla osoby zainteresowanej stanem naszego Powiatu, naszej Gminy, naszego miasta i (w sumie) nie tylko.

Mecze sparingowe naszych zespołów

15.02.17

Przygotowania do startu rundy wiosennej zespołów piłkarskich z naszego regionu idą pełną parą. Drużyny Sparty, Jawornika i Nidzicy rozegrały kolejne mecze sparingowe.

Ścieżka rowerowa coraz bliżej

10.02.17

W poniedziałek 6 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego doszło do spotkania, w którym wzięli udział przedstawiciele: gmin Kazimierza Wielka, Czarnocin, Opatowiec oraz Powiatu Kazimierskiego. Efektem rozmów było podpisanie umowy na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy ścieżki rowerowej przebiegającej przez tereny w/w samorządów.

Pierwszy sparing Jawornika na plus

07.02.17

Jawornik Gorzków pokonał w meczu kontrolnym drużynę Zwierzynieckiego Kraków (krakowska Klasa A) 5:2 (4:1).

Regionalne Targi Pracy w Kazimierzy Wielkiej

07.02.17

Już we wtorek 28 lutego 2016 roku w hali KOS Kazimierza Wielka odbędą się Regionalne Targi Pracy. Targi odbywać się będą pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa.

Strony

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy