W Busku Zdroju można w Kazimierzy już niekoniecznie…

Więcej

Nidzica Dobiesławice - Wierna II Małogoszcz 2:3 (1:0) - fotorelacja

Więcej

Sparta Kazimierza Wielka - Zenit Chmielnik 0:1 (0:0) - foty z 1 połowy

Więcej

No i zagrali na Wielkanoc (ruszyła piłkarska runda wiosenna)

Więcej

Nadchodzi piłkarska wiosna (z opóźnieniem) – cz.4

Więcej

Aktualności

Z archiwum kazimierskiego sportu...

23.05.18

Udało mi się w przepastnych zasobach Internetu odnaleźć pewną ciekawostkę, którą to chciałbym się z wami podzielić. To zapis, a w zasadzie skrót z pewnego meczu rozegranego w Kazimierzy Wielkiej przez miejscową Spartę. Zapraszam więc do lektury i oglądania. 

W Busku Zdroju można w Kazimierzy już niekoniecznie…

20.04.18

To nie będzie miły artykuł, wcale tego przed Wami nie ukrywam. Być może, to co tu napiszę komuś się nie spodoba. Tak naprawdę to nie dbam o to… Czytam sobie ostatnio dość popularny internetowy kielecki portal piłkarski i nagle znajduje coś takiego co wzbudza moje poruszenie: w Busku Zdroju kolejny raz dojdzie do modernizacji miejskiego stadionu! Słów więc kilka w tym temacie. Zapraszam do lektury.

No i zagrali na Wielkanoc (ruszyła piłkarska runda wiosenna)

03.04.18

Ruszyła piłkarska runda wiosenna sezonu 2017/2018  (wreszcie) w świętokrzyskich ligach piłkarskich. Słów kilka na temat tego jak spisały się w pierwszych meczach drużyny z naszego regionu.

Nadchodzi piłkarska wiosna (z opóźnieniem) - cz. 5

30.03.18

Rzutem na taśmę prezentujemy Wam już ostatni raport z przygotowań do rundy rewanżowej jakie odbywały się w klubach z naszego powiatu. Czas na Nidzicę Dobiesławice. 

Nadchodzi piłkarska wiosna (z opóźnieniem) – cz.4

31.03.18

Klasa B

Victoria Skalbmierz

Zimowy okres przygotowawczy może być dla kibiców zespołu ze Skalbmierza bardzo dobrym prognostykiem co do rundy wiosennej. Zespół nie został znacząco osłabiony (wrócił tylko do Miechowa Roman Antos) natomiast do Skalbmierza przyszli: Marcin Szlembarski (Jawornik Gorzków – pisałem już o nim przy tekście poświęconym drużynie z Gorzkowa) oraz Przemysław Antos (powrót z wypożyczenia – także Jawornik Gorzków). Jeżeli dodam, że w zespole gra znany w naszym regionie , bardzo doświadczony Robert Banaszek oraz gwarantujący kilkanaście bramek w sezonie Kamil Oleśiński, to wydaje się, że tak poukładany zespół Victorii staje się jednym z faworytów w wyścigu do awansu do Klasy A. 

Nadchodzi piłkarska wiosna (z opóźnieniem) - cz. 3

29.03.18

LZS Czarnocin w pełnej gotowości do wiosny!

Po "okręgówce" i klasie A rozejrzeliśmy się również co słychać u naszych B - klasowców. W naszym powiecie jest takich dwóch. Tym niżej notowanym w aktualnej tabeli kieleckiej, drugiej grupy rozgrywek B klasy jest LZS Czarnocin.

Nadchodzi piłkarska wiosna (z opóźnieniem) – cz.2

31.03.18

Klasa A

Jawornik Gorzków

W grupie II świętokrzyskiej Klasy A występują dwa nasze zespoły: Jawornik Gorzków oraz Nidzica Dobiesławice. Zajmijmy się może na początek tym pierwszym zespołem. Jawornik sezon 2017/2018 rozpoczął z mocno zaciągniętym hamulcem ręcznym: na pierwsze zwycięstwo zespołu z Gorzkowa jego kibice musieli czekać aż do siódmej kolejki, na szczęście dla gorzkowian później było już odrobinę lepiej. W rezultacie na zakończenie rundy jesiennej Jawornik zajął 9/12 miejsce z trzema punktami przewagi nad miejscem zagrożonym spadkiem.

Nadchodzi piłkarska wiosna (z opóźnieniem) – cz.1

31.03.18

Klasa Okręgowa

Sparta Kazimierza Wielka

Występująca w V lidze drużyna Sparty Kazimierza Wielka przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2017/2018 rozpoczęła już 15 stycznia. Od początku przygotowań nad kazimierską drużyną wisiało jakieś przedziwne fatum – poczynając od zawirowań kadrowych na licznych kontuzjach piłkarzy kończąc. To wszystko powodowało, że Sparta rzadko kiedy miała okazję wystąpić w sparingach w optymalnym zestawieniu. Zapraszam na podsumowanie przygotowań oraz subiektywną prognozę postawy kazimierskiej drużyny w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 w Klasie Okręgowej.

I Liga PLF: Tank-Chem Przemyków - Pływalnia KOS Kazimierza Wielka 5:6 (1:3) - 1 mecz

06.03.18

Filipczak&Czekaj show - tak w skrócie można nazwać pierwszy mecz półfinałowy I ligi PLF w Kazimierzy Wielkiej w którym Pływalnia KOS pokonała Tank-Chem Przemyków 6:5 (3:1). To było jedno z najlepszych spotkań kazimierskiej ligi futsalu w tegorocznych rozgrywkach.

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

28.02.18

Już w najbliższy czwartek 1 marca bieżącego roku w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" odbędą się w naszym mieście uroczystości poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

I Liga PLF: Wisła Opatowiec - Pływalnia KOS Kazimierza Wielka 6:3 (3:2)

16.02.18

Bardzo ważny mecz dla układu czołowych miejsc w I lidze PLF rozegrany został w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego. W meczu Wisła Opatowiec (aktualny mistrz) - Pływalnia KOS (aktualny wicelider) zwycięsko z boiska schodziła drużyna z Opatowca, która pewnie zwyciężyła 6:3. Pomimo porażki zespół KOS jest pewny udziału w TOP 4. Wisła natomiast, w ostatnim meczu przed play-off spotka się w bezpośrednim starciu o awans z Best Brukiem.

I Liga PLF: Królewscy - Tank Chem Przemyków 3:8 (1:2).

09.02.18

Spotkanie IX kolejki I ligi PLF pomiędzy drużynami Królewskich i Tank-Chem Przemyków zakończyło się wysokim zwycięstwem tego drugiego zespołu. Drużyna z Przemykowa ciągle liczy się w walce o miejsce premiujące grą w play-off.

Karatecy na medal!

07.02.18

Piłka nożna, pływanie, tenis stołowy - tym żyje Kazimierza Wielka. Mało kto z nas wie, że w naszym mieście od wielu lat działa również sekcja karate. Działa pod okiem trenera Roberta Hornika, i to z sukcesami. 

Witold Gadowski w Kazimierzy Wielkiej!

29.01.18

Polska publicystyka wydała na świat wiele znamienitych osobowości literackich, które na długie dziesięciolecia pozostaną w pamięci czytelników. Warto wspomnieć takie postacie jak Stanisław Cat-Mackiewicz, jego brat Józef, Stanisław Stroński, czy Stefan Kisielewski. Niewątpliwie te zacne postacie nie wykraczały jednak w tematyce swoich rozważań poza polskie bieżące problemy polityczne. Natomiast gość, którego będziemy gościli w Kazimierskim Ośrodku Kultury już w najbliższą sobotę 3 lutego 2018 roku jest nie tylko pierwszoligowym komentatorem spraw bieżących, ale także porusza tematy międzynarodowe. Gadowski to jeden z najlepszych współczesnych polskich dziennikarzy i publicystów zdobywających szturmem i czytelników i widzów w nowych mediach społecznościowych (YouTube). Warto przyjść na to spotkanie i posłuchać człowieka, który zdecydowanie ma coś do powiedzenia o Polsce i świecie, w którym przyszło nam żyć. WSTĘP WOLNY!

Sparta przegrywa w pierwszym sparingu

28.01.18

Przygotowujący się do startu rundy wiosennej w V lidze świętokrzyskiej zespół Sparty Kazimierza Wielka rozegrał pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Przeciwnikiem kazimierskiej drużyny był zespół Kmity Zabierzów. Sparta przegrała ten pierwszy test mecz 3:5 (2:0).

I Liga PLF: Rolmet Kazimierza Wielka - Rafis Kazimierza Wielka 4:3 (1:0)

26.01.18

W spotkaniu VII kolejki rozgrywek kazimierskiej I ligi futsalu sezonu 2017/2018 drużyna Rolmetu wygrała z Rafisem 4:3 (1:0). Drużyna Rafała Ziętka prowadziła już w tym spotkaniu nawet 3:1 jednak fatalne błędy w obronie sprawiły, że nie zdobyła w tym meczu nawet jednego punktu.

XV Halowy Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Prezesa MLKS Sparta Kazimierza Wielka

23.01.18

W sobotę 20 stycznia bieżącego roku w hali KOS w Kazimierzy Wielkiej odbył się XV Halowy Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Prezesa MLKS Sparta Kazimierza Wielka. Triumfatorem rozgrywek została I drużyna Sparty Kazimierza Wielka, która wyprzedziła zespół Grodu Wiślica. Trzecia pozycja przypadła LKS Śledziejowice.

I Liga PLF: Tank Chem Przemyków - Caffaro Kazimierza Wielka 4:4 (2:1) - skrót meczu

23.01.18

W VI kolejce rozgrywek sezonu zasadniczego kazimierskiej PLF 2017/2018 drużyna Tank Chem Przemyków zremisowała z faworytem i liderem rozgrywek Caffaro Kazimierza Wielka 4:4 (2:1). Zapraszam na skrót tego emocjonującego i stojącego na dobrym poziomie spotkania.

III Liga PLF: Pretekst Pub Kazimierza Wielka - K2 Krępice Kobylniki 4:3 (1:1)

05.01.18

W IV kolejce III Ligi PLF zespół Pretekst Pub Kazimierza Wielka pokonał 4:3 drużynę K2 Krępice Kobylniki. Mecz został rozegrany w sobotę 30 grudnia 2017 roku i był to ostatni pojedynek kazimierskiej ligi halowej w 2017 roku. Zapraszam na materiał wideo z tego spotkania.

Pierwsze zmiany kadrowe w Sparcie Kazimierza Wielka

05.01.18

Już 15 stycznia 2018 roku rozpoczną przygotowania do startu rundy wiosennej V ligi świętokrzyskiej zawodnicy Sparty Kazimierza Wielka. Drużynę czeka kadrowa przebudowa - na pewno odchodzi z niej jej najskuteczniejszy w rundzie jesiennej strzelec Dawid Byrski.

Strony

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy