Skrót meczu Sparta Kazimierza Wielka - Zenit Chmielnik 3:1 (1:0)

Więcej

Liberator EW-250L nie wrócił do bazy!

Więcej

Dokąd zmierza Sparta Kazimierza Wielka?

Więcej

Victoria Skalbmierz wygrywa z Wisłą Nowy Korczyn - fotorelacja z 2 połowy

Więcej

Nidzica Dobiesławice - Dąb Nagłowice 3:1 (1:1) - foto

Więcej

Karatecy na medal!

W sobotę 27.0118 r. w Samborcu k.Sandomierza odbył się Ogólnopolski Turniej Karate o Puchar Gminy Samborzec. W zawodach uczestniczyło łącznie około 160 zawodników i zawodniczek pochodzących m.in. z Tarnobrzegu, Hrubieszowa, Kielc, Klimontowa, Samborca, Sandomierza, Buska-Zdroju i Kazimierzy Wielkiej. Prezes Buskiego Klubu Karate Robert Hornik (4 dan) wystawił łącznie 15 podopiecznych z sekcji buskiej i kazimierskiej, z czego aż 12 zdobyło medale. Z kazimierskiej sekcji medale wywalczyli: Paulina Szota (2008 r. - II miejsce), Nikodem Podsada (2002 r. - III miejsce), Filip Pełka (2009 r. III miejsce).

Medale wywalczyli również zawodnicy z buskiej sekcji:

1. miejsca zdobyli: Sieradzki Michał (2006r.), Krzemiński Jakub (2004r.), Jacher Oliwia (2009r.).

2. miejsca zdobyli: Grzywa Bartłomiej (2004r. Busko), Oszywa Mateusz (2006r. Busko), Markulis Maja (2005r.).

3. miejsca zdobyli: Ściubisz Szymon (2006r.), Molisak Mateusz (2007r.), Milka Zuzanna (2008r.).

 

W zawodach uczestniczyli również Aleksandra Murdzek z Buska oraz Julia Molo i Gabriel Maj z Kazimierzy Wielkiej.

Gabriel Maj, mimo przegranej w walce, dostał wyróżnienie, jako zawodnik najlepszy technicznie. Warto zaznaczyć, że Buski Klub Karate zdobył 1. miejsce drużynowo.

"Jestem bardzo zadowolony ze startów tych zawodników. Większość z nich startowało pierwszy raz. Uważam, że branie udziału w zawodach podnosi rangę i prestiż karateki. Chciałbym również bardzo podziękować Panu Włodzimierzowi Kruszyńskiemu Dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej za udostępnianie sali gimnastycznej pod treningi karate" - skomentował Robert Hornik.

Prezes Buskiego Klubu Karate prowadzi treningi w kazimierskiej sekcji od ponad 28 lat. Z powodzeniem wystawia do zawodów swoich podopiecznych, z czego duża część regularnie zdobywa medale.

Buski Klub Karate serdecznie zaprasza na treningi do kazimierskiej sekcji w każdy wtorek i czwartek o godzinie 16:00. Treningi odbywają się na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej.

 

Mateusz Grudzień

Dodaj komentarz

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy