Kazimierza kiedyś - Kazimierza dziś cześć 2

Więcej

Turniej Chłopców - rocznik 2012 w Busku-Zdroju (19.05.2019)

Więcej

Po prostu "Mały"

Więcej

Klasa A: Nidzica Dobiesławice - Nida Oksa 3:2 (0:1) - skrót meczu

Więcej

Turniej AP KOS oraz podpisanie umowy partnerskiej z Puszczą Niepołomice

Więcej

Koniec piłkarskiego sezonu 2017/2018 – podsumowanie

Klasa Okręgowa

Po przyzwoitej rundzie jesiennej występująca w tej klasie rozgrywkowej drużyna Sparty Kazimierza Wielka miała następującą sytuację:

 tabela po rundzie jesiennej - źródło: www.90minut.pl

 Sparta na jesieni sezonu 2017/2018 nie była może zbyt skuteczna, ale za to dość przyzwoicie wypadała w grze obronnej, co skutkowało raptem 13 straconymi bramkami (drugi wynik w lidze). Trzydzieści zdobytych punktów w połowie sezonu, to (jak się ostatecznie okazało) był całkiem dobry wynik jak na kazimierską drużynę. Niestety wiosna w wykonaniu Sparty nie była już tak dobra i szczęśliwa jak jesień.

 mecze Sparty w rundzie wiosennej - źródło: www.kieleckapilka.pl

 

 

tabela rundy wiosennej - źródło: www.90minut.pl

Czy Sparta jednak rozczarowała? Biorąc pod uwagę oczekiwania kibiców z pewnością. Siedem punktów mniej niż jesienią, dwa razy więcej straconych bramek (tym razem atutem drużyny nie była już gra obronna) i mecze, które raczej rozczarowywały symaptyków kazimierskiej drużyny, do tego doszły wysokie porażki ze Starachowicami (0:5) czy dużo niżej notowanymi: Grodem Ćmińsk (1:4), Zenitem Chmielnik (0:1 - domowa) czy Rudkami (2:3 - domowa). Z drugiej strony udało się uniknąć kolejnej degradacji drużyny. Przypomnijmy, że Sparta od III ligowego sezonu 2015/2016 w każdym kolejnym spadała o poziom niżej.

W mojej opinii wynik Sparty jest adekwatny do potencjału jakim ta drużyna dysponuje na dzień dzisiejszy. Mam wrażenie, że Sparty Kazimierza Wielka aktualnie zwyczajnie nie stać sportowo nawet na IV ligę (której poziom w ostatnich latach się podniósł) co było aż za bardzo widać w potyczkach z Granatem Skarżysko (dwie porażki) czy w wiosennym spotkaniu ze Starem Starachowice.

 

Klasa A (grupa II, Kielce)

Dwie nasze drużyny kończą ligę w zupełnie innych humorach – Nidzica Dobiesławice i Jawornik Gorzków. Co tu dużo pisać, to była bardzo dziwna liga. Wyrównana (z pominięciem oczywiście dominującej Piaskowianki Piaski), ale mam wrażenie, że sportowo dość słaba.

tabela rundy jesiennej - źródło: www.90minut.pl

 Nidzica zdobyła wicemistrza ligi na koniec sezonu 2017/2018 (gratulacje!) mimo tego, że swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej wygrała dopiero 13 maja bieżącego roku (wygrana 1:0 z liderem z Piasek)! To zwycięstwo dodało drużynie z Dobiesławic takich skrzydeł, że do końca sezonu nie zeszła ona już z boiska pokonana odnosząc trzy zwycięstwa i jeden mecz remisując – ten piorunujący finisz (plus bardzo dobra postawa jesienią i niemoc wiosenna innych drużyn z czołówki) pozwolił ostatecznie wspiąć się zespołowi Nidzicy na drugą pozycję w tabeli. Statystyki jednak nie kłamią – ta runda była w wykonaniu Dobiesławic tylko dobra w porównaniu z rundą jesienną.

mecze Nidzicy w rundzie wiosennej - źródło: www.kieleckapilka.pl

Po drugiej stronie ligowej tabeli znalazł się Jawornik Gorzków. Zespół poważnie osłabiony przed startem rundy wiosennej, borykający się z różnego rodzaju problemami, czy to kadrowymi, czy organizacyjnymi (o których wspominaliśmy) zdobył wiosną tylko osiem punktów (wraz ze Zrywem Skroniów najsłabszy wynik w lidze) i znalazł się na miejscu skutkującym degradacją do Klasy B. Czy do niej dojdzie? Jak to w ŚZPN bywało już nie raz (tak naprawdę spadki w naszym kochanym Związku decydują się dość często przy zielonym stoliku – co jest chyba ewenementem na skalę nawet Polski) chodzą pogłoski, że zespół z Gorzkowa może utrzymać ligowy byt. Wszystko więc przed nami, a być może w przyszłym sezonie zobaczymy na tym szczeblu rozgrywek aż trzy nasze zespoły.

mecze Jawornika w rundzie wiosennej - źródło: www.kieleckapilka.pl

 tabela rundy wiosennej - źródło: www.90minut.pl

 

Klasa B (grupa II, Kielce)

Witamy Victorię Skalbmierz po kilku latach sportowej smuty w szeregach zespołów A Klasowych i gratulujemy udanego sezonu 2017/2018!

 tabela rundy jesiennej - źródło: www.90minut.pl

 W Skalbmierzu udało zbudować się naprawdę przyzwoitą drużynę, co ostatecznie przyniosło rezultat w awansie o szczebel wyżej. Już jesień w wykonaniu skalbmierzan nie była najgorsza, ale wzmocniona w zimowej przerwie Victoria swój prawdziwy potencjał pokazała na wiosnę (tylko jedna porażka) i ostatecznie zajęła trzecie miejsce w tabeli tej klasy rozgrywkowej. W przyszłym sezonie zobaczymy więc Victorię w gronie zespołów A Klasowych i mam wrażenie, że nie stoi ona tam na straconej pozycji.

mecze Victorii w rundzie wiosennej - źródło: www.kieleckapilka.pl

 Zupełnie nie zaskoczył natomiast LZS Czarnocin. Grał zupełnie bez błysku i ostatecznie zajął przedostatnie miejsce w tabeli. Czy mogło być lepiej? Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć zawodnicy i trenerzy z Czarnocina. Ja uważam, że wynik drużyny LZS był na miarę jej sportowych możliwości.

mecze LZS Czarnocin w rundzie wiosennej - źródło: www.kieleckapilka.pl

  tabela rundy wiosennej - źródło: www.90minut.pl

 Start kolejnego sezonu już w sierpniu. Nam pozostaje śledzenie zmian jakie będą zachodziły w naszych zespołach w czasie przerwy letniej oraz informowanie o nich na naszym portalu. Czas „sezonu ogórkowego” w regionalnych rozgrywkach piłkarskich właśnie się zaczął, a uwagę swoją koncentrować nam przychodzi na trwającym Mundialu w Rosji i kolejnych występach na nim naszej drużyny (miejmy nadzieję, że lepszych niż ten przegrany z Senegalem)...

M.Jarkiewicz

Dodaj komentarz

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy