Kazimierza kiedyś - Kazimierza dziś cześć 2

Więcej

Turniej Chłopców - rocznik 2012 w Busku-Zdroju (19.05.2019)

Więcej

Po prostu "Mały"

Więcej

Klasa A: Nidzica Dobiesławice - Nida Oksa 3:2 (0:1) - skrót meczu

Więcej

Turniej AP KOS oraz podpisanie umowy partnerskiej z Puszczą Niepołomice

Więcej

Nadchodzi piłkarska wiosna (z opóźnieniem) - cz. 3

LZS Czarnocin w pełnej gotowości do wiosny!

Po "okręgówce" i klasie A rozejrzeliśmy się również co słychać u naszych B - klasowców. W naszym powiecie jest takich dwóch. Tym niżej notowanym w aktualnej tabeli kieleckiej, drugiej grupy rozgrywek B klasy jest LZS Czarnocin. LZS w 10-ciu jesiennych meczach zgromadził zaledwie 5 punktów, ciesząc się ze zwycięstwa w zaledwie jednym meczu. Warto zwrócić uwagę, że zawodnicy z Czarnocina przegrali wszystkie spotkania wyjazdowe, strzelając tylko 3 bramki na terenie rywali. Nowy trener - Przemysław Gruchała, który przejął drużynę w październiku zeszłego roku, dotychczas zdołał wywalczyć jeden punkt. Końcówka poprzedniej rundy była wręcz dramatyczna. Zespół w ostatnich 3 meczach przegrywał z rywalami w co najmniej 4-bramkowym stosunku. Okres zimowy to jednak dla trenera czas, w którym może przygotować i poukładać drużynę na swój "autorski" sposób (w miarę stworzonych warunków i możliwości), dlatego działacze klubu z Czarnocina, dopiero za "wiosnę" mogą w sposób odpowiedzialny rozliczać trenera za wyniki. W sztabie jest również grający, drugi trener (w trakcie zdobywania licencji) - Łukasz Jajeśniak, który jako "człowiek stąd", na pewno będzie służył radą i pomocą. Jak wiadomo warsztat trenerski to jednak nie wszystko. Do zwycięstw, których w Czarnocinie wyczekują od prawie 7-iu miesięcy, potrzebni są przede wszystkim odpowiedni zawodnicy. Trochę zatem o zmianach w kadrze. Na pewno więcej zawodników przybyło, niż odeszło - to na plus. Przyszli do klubu: Albert Dryja, Robert Stroński, Kamil Szcześniak, Jakub Rusiecki, Dawid Siemieniec i wreszcie Krystian Szostak. Popularny "Boniek", który po kilku latach przerwy w karierze zawodniczej wznowił treningi i będzie na pewno dużym wzmocnieniem na newralgicznej pozycji jaką jest pozycja bramkarza. Wraca do gry także rosły obrońca - Łukasz Wróbel, który w trakcie swoich występów dał się poznać jako pewny punkt zespołu. Tyle o wzmocnieniach. Ze złych wiadomości - odejście dwóch zawodników: Mateusza Rogali i Przemysława Gołebiowskiego. Obaj myśleli o innych klubach, ale chyba na ten moment nie zostali potwierdzeni przez żaden z nich do rozgrywek. Dużo gorszą wiadomością jest dość poważna kontuzja podstawowego gracza - Wojtka Kaczmarczyka. Wydaje się, że tzw. "Kaczor" - gracz z bardzo silnym uderzeniem - pierwsze mecze rundy rewanżowej będzie musiał oglądać z trybun. 

Drużyna LZS Czarnocin w okresie przygotowawczym trenuje na obiektach zamkniętych w Czarnocinie, Wiślicy, na "Orliku" w Cieszkowach i "w terenie". Trenerom Gruchale i Jajeśniakowi udało się przeprowadzić kilkanaście jednostek treningowych, na których frekwencja dochodziła nawet do 19 osób. B-klasowiec rozegrał także dwa sparingi. Najpierw wygrał na wyjeździe 9:3 ze Strażakiem Karsy, który występuje w małopolskiej A klasie (bramki: Adam Paczkowski x3, Albert Dryja x3, Sebastian Jędras x2, Bartosz Dymek x1), następnie zremisował na fatalnym boisku w Solcu Zdrój ze Źródłem 1:1 (bramka Bartosz Dymek). Zwłaszcza ten pierwszy wynik może napawać optymizmem, bo nie dość, że drużyna strzeliła 9 bramek, to zrobiła to na wyjeździe i to z drużyną z mocnej grupy A klasy. 

Podsumowanie

Przybyli:

Albert Dryja (Gród Wiślica), Robert Stroński (wznowił treningi po kilkuletniej przerwie, ostatnio Victoria Skalbmierz), Kamil Szcześniak (Gród Wiślica - wypożyczenie na pół roku), Jakub Rusiecki, Dawid Siemieniec (z drużyny juniorów), Krystian Szostak (wznowił treningi), Łukasz Wróbel (wznowił treningi)

Odeszli:

Mateusz Rogala (Strzelec Chroberz?), Przemysław Gołębiewski (LZS Kościelec?)

Najbliższy mecz:

Sobota, 31.03.2018, godzina 11:00 (B klasa)

Deko Włoszczowa - LZS Czarnocin

Prognoza:

Jacek Wojas (V-ce Prezes): "LZS Czarnocin stać na dobrą grę. Wierzymy w metody szkoleniowe Przemka Gruchały i Łukasza Jajeśniaka i mamy nadzieję, że przyniosą one wymierne efekty już w nadchodzącej rundzie. Tak naprawdę uważam, że mamy drużynę na podium B-klasy, a w nieodległej perspektywie liczę na to, że w Czarnocinie na stałe zagości A klasa".

aktywnakazimierza (prognoza subiektywna)

Choć miejsce drużyny w tabeli B klasy nie jest imponujące (trzecie od końca), a zdobycz punktowa dla LZS-u wydaje się jak cnota dla kurtyzany (zupełnie zbędna), to obecne przygotowania i wzmocnienia kadrowe wydają się iść w dobrym kierunku. Bardzo dobra frekwencja na treningach oznacza, że zajęcia są prowadzone ciekawie. Ponadto liczna kadra podnosi poziom rywalizacji o skład, co może przełożyć się tylko na lepsze wyniki. W jakim stopniu lepsze? Będziemy wiedzieć więcej już pewnie po pierwszym, wiosennym meczu drużyny we Włoszczowej. Deko był jedynym rywalem, z którym udało się wygrać zawodnikom z Czarnocina w poprzedniej rundzie. Jeśli i tym razem uda się zdobyć punkty z tym rywalem, tym razem na wyjeździe, to może być przełom i drużyna może uwierzyć w swoje umiejętności. Oby tak było. 

 <Adrian Koper>

 

Dodaj komentarz

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy