Kazimierza kiedyś - Kazimierza dziś cześć 2

Więcej

Turniej Chłopców - rocznik 2012 w Busku-Zdroju (19.05.2019)

Więcej

Po prostu "Mały"

Więcej

Klasa A: Nidzica Dobiesławice - Nida Oksa 3:2 (0:1) - skrót meczu

Więcej

Turniej AP KOS oraz podpisanie umowy partnerskiej z Puszczą Niepołomice

Więcej

Nadchodzi piłkarska wiosna (z opóźnieniem) - cz. 5

A klasa 

Wielu uważa, że kobieta w autobusie klubowym to nieszczeście, a co dopiero jako osoba funkcyjna w klubie.

Ma pani męża? – zapytał prezes. – Mam – odpowiedziała Marta Ostrowska. – Zna pani angielski? –Tak. – A zna się pani na piłce? – Nie bardzo. – To świetnie się składa, bo chciałbym, żeby została pani kierownikiem drużyny. – Ale przecież pan mnie nie zna, rozmawialiśmy raptem dwa razy. 

Jeśli jeszcze nie kojarzycie z jakim klubem wiąże się ta rozmowa to spieszę z pomocą - Legia Warszawa. Jak skończyło się dla warszawskiej drużyny i jej przygody w Lidze Mistrzów zatrudnienie Pani Marty chyba wszyscy pamiętają. 

Ja znam jednak klub, w którym kobiety są bardzo mile widziane - i nie jest to klub disco:). Co więcej, kobiety te pełnią tam najbardziej odpowiedzialne funkcje. Mam na myśli Nidzicę Dobiesławice i trzy kobiety, które wzięły na siebie odpowiedzialność za los klubu - prezes Agatę Cygal-Idziak, viceprezes Sylwię Jędrzejczyk... Trzecia z nich, najbardziej doświadczona, według mnie jest w tym klubie wręcz niezastąpiona - to Marta Idziak. Jest kierownikiem drużyny i osobą która potrafi ogarnąć każdy temat związany z drużyną. OK, ale ile by nie pisać o paniach, to jednak nie one wychodzą na boisko (choć Pani Marta wygląda na taką, która i tam by sobie poradziła;)

Pani Marta Idziak to w klubie człowiek orkiestra

Pani Marta Idziak to w Nidzicy "człowiek orkiestra"
Nidzica Dobiesławice to klub, w którym grają chłopaki, którzy znają się od dziecka, wychowywali się dom w dom i spędzali razem czas na różnych boiskach (i pewnie nie tylko), a ich trener to również chłopak z sąsiedztwa. Automatyzmy boiskowe oraz relacje jakie łączą zawodników tego zespołu to siła tej drużyny. Spróbujmy podsumować okres przygotowawczy tego zespołu. Drużyna pod wodzą Adama Idziaka rozpoczęła treningi już na początku roku i jak na zespół z A klasy zakontraktowała naprawdę sporą ilość meczów kontrolnych, bo aż sześć. Same wyniki może nie powalały, bo udało się wygrać tylko dwa z nich i jeden zremisować, ale zazwyczaj w meczach testowych nie zwycięstwa są najważniejsze. Jeśli chodzi o zmiany kadrowe w zespole, to dobrą informacją jest to, że nikt nie zdecydował się odejść, natomiast kadrę pierwszej drużyny zasiliło trzech zawodników: Michał Ślaski, Eryk Pudełko i Sebastian Nowak. Wydaje się, że zwłaszcza Michał Ślaski będzie bardzo dużym wzmocnieniem środkowej formacji Nidzicy i jak na ten poziom rozgrywek to bardzo wartościowy transfer. 

Bartek Jesionka to najskuteczniejszy strzelec Nidzicy na jesieni
Podsumowanie

Nidzica Dobiesławice - mecze sparingowe 

*JASTRZĘBIEC KSIĄŻ WIELKI- NIDZICA DOBIESŁAWICE 4:2

*WIERZBOWIANKA WIERZBNO- NIDZICA DOBIESŁAWICE 3:4

*SZRENIAWA KOSZYCE-NIDZICA DOBIESŁAWICE 3:2 

*VICTORIA SKALBMIERZ- NIDICA DOBIESŁAWICE    2:2

*ZELKÓW - NIDZICA DOBIESŁAWICE 1:4

*SPARTA KAZIMIERZA WIELKA- NIDZICA DOBIESŁAWICE 4:1 

Transfery

Przyszli: Michał Ślaski (Jutrzenka Giebułtów), Eryk Pudełko, Sebastian Nowak (obaj z drużyny juniorów)

Odeszli: nikt 

 

Najbliższy mecz, sobota 31.03.2018 godzina 11:00 (A klasa)

Nidzica Dobiesławice - Nida Sobków 

 

Prognoza

Trener Adam Idziak:

"Będziemy się starać utrzymać miejsce w pierwszej trójce zespołów ligi. Zaczęliśmy trenować już 9 stycznia, a frekwencja na zajęciach była bardzo dobra. Staraliśmy się, aby ten okres przygotowawczy był jak najlepiej wykorzystany i aby to przełożyło się potem na ligę. Braliśmy udział w prestiżowym turnieju na Bronowiance w Krakowie (VI memoriał Stanisława Syrdy) oraz mniejszym turnieju na hali sportowej w Kazimierzy Wielkiej. Dążymy do tego, aby było coraz lepiej. Mamy dobrą drużynę która się nie poddaje i zawsze walczy co końca."

Trener Idziak wierzy w dobrą postawę swojego zespołu na wiosnę
 aktywnakazimierza (prognoza subiektywna)

Zespół Nidzicy jest dla mnie zagadką. W jednym sezonie walczy o utrzymanie, by w następnym w praktycznie niezmienionym składzie być w "czubie" tabeli. Może po prostu praca trenera procentuje i zawodnicy wiele spotkań wygrywają rutyną? Bo choć wciąż jest to młody zespół to o wielu zawodnikach można powiedzieć, że są już doświadczeni. Na pewno tacy gracze jak: Dawid Kowalski, Dominik Jaworski, Bartek Jesionka, Mateusz Stalmach czy Przemek Nowak to trzon tej ekipy, który ciągnie cały zespół. Ciągnie jak widać we właściwym kierunku, bo podium po rundzie jesiennej to dobry wynik. W utrzymaniu tej pozycji na pewno pomoże im Michał Ślaski, którego uważam za bardzo dobrego zawodnika. Myślę, że cel jaki sobie założył zarząd i trener jest jak najbardziej osiągalny, ale jeśli miałbym się zakładać to Nidzica raczej już wyżej w tabeli się nie przesunie. 

<Adrian Koper>

Dodaj komentarz

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy