Kazimierza kiedyś - Kazimierza dziś cześć 2

Więcej

Turniej Chłopców - rocznik 2012 w Busku-Zdroju (19.05.2019)

Więcej

Po prostu "Mały"

Więcej

Klasa A: Nidzica Dobiesławice - Nida Oksa 3:2 (0:1) - skrót meczu

Więcej

Turniej AP KOS oraz podpisanie umowy partnerskiej z Puszczą Niepołomice

Więcej

Nadchodzi piłkarska wiosna (z opóźnieniem) – cz.2

Klasa A

W grupie II świętokrzyskiej Klasy A występują dwa nasze zespoły: Jawornik Gorzków oraz Nidzica Dobiesławice. Zajmijmy się może na początek tym pierwszym zespołem. Jawornik sezon 2017/2018 rozpoczął z mocno zaciągniętym hamulcem ręcznym: na pierwsze zwycięstwo zespołu z Gorzkowa jego kibice musieli czekać aż do siódmej kolejki, na szczęście dla gorzkowian później było już odrobinę lepiej. W rezultacie na zakończenie rundy jesiennej Jawornik zajął 9/12 miejsce z trzema punktami przewagi nad miejscem zagrożonym spadkiem.

W przerwie między rundami doszło w klubie z Gorzkowa do małego trzęsienia ziemi. Z funkcji trenera i gry w Jaworniku zrezygnował Marcin Szlembarski (wszystko wskazuje, że wiosną zobaczymy go w B klasowej Victorii Skalbmierz – osobiście uważam, że to olbrzymia strata dla gorzkowskiego zespołu. Marcin swoją charyzmą i zaangażowaniem miał dość decydujący wpływ na grę Jawornika, a jego „kopytko” z rzutów wolnych nie raz ratowało punkty gorzkowianom w różnych meczach). Jego miejsce zajął (choć chyba lepiej będzie napisać, że powrócił na to stanowisko) dobrze znany w kazimierskim środowisku piłkarskim – Paweł Radziszewski (będzie łączył grę i trenowanie zespołu). Do tego doszły różne zawirowania kadrowe i organizacyjne, co w rezultacie zaowocowało wieloma problemami z którymi musiał się zmierzyć nowy-stary trener i Zarząd Klubu. Jeżeli dodam w tym miejscu jeszcze, że poważną kontuzję odniósł Norbert Wątek od którego skuteczności uzależniona jest gra ofensywna zespołu oraz powrót do Skalbmierza Przemysława Antosa, to wtedy otrzymamy niemal pełny obraz sytuacji drużyny Jawornika, która nie należy raczej aktualnie do zbyt optymistycznych i godnych pozazdroszczenia.

Wszystko wskazuje na to, że Marcina Szlembarskiego nie zobaczymy już w barwach Jawornika w tym sezonie

Humorów w Gorzkowie i okolicach z pewnością nie poprawiły wyniki sparingów w okresie przygotowawczym:  Strażak Goszcza- Jawornik 8:4, Jawornik- Gród Wiślica 1:1, Jawornik – Victoria Skalbmierz 6:14, Jawornik- Płomień Kościelec 4:6, Strzelec Chroberz- Jawornik 4:1. Na pięć spotkań tylko jeden remis i aż cztery porażki przy stosunku bramek 16:33. Tak jak już pisałem przy Sparcie – takie wyniki wcale nie muszą oznaczać tego, że w lidze będzie podobnie, ale dzwonek (jeżeli nie dzwon) alarmowy powinien raczej już brzmieć w Gorzkowie dość mocno – szczególnie jeżeli chodzi o postawę defensywy. Po rozmowie z trenerem Radziszewskim można wysnuć wniosek, że jest on świadomy tego problemu i zrobi wszystko aby wyeliminować go z drużyny przed startem rozgrywek.

Podsumowanie

Przybyli:

Arkadiusz Porębski, Łukasz Niedźwiedź, Krystian Orzechowski, Łukasz Kapusta (wszyscy wznowili karierę i powrócili do gry w zespole Jawornika).

Odeszli:

Marcin Szlembarski, Przemysław Antos (Victoria Skalbmierz), Paweł Mandecki (Szreniawa Koszyce).

Znak zapytania:

Sowa Krzysztof, Kotarski Mateusz, Karcz Bartosz

Przed Pawłem Radziszewskim trudne wyzwanie utrzymania Jawornika w szeregach Klasy A

Prognoza:

Trener Radziszewski:

„Zapowiada się trudna runda, odeszło 3 zawodników którzy grali w podstawowym składzie do tego na początku rundy będziemy musieli sobie radzić bez Norberta Wątka, (najlepszy strzelec)który będzie przechodził rehabilitacje po urazie ręki jednak wierzę że nowi zawodnicy szybko wypełnią lukę po ubytkach i  wkomponują się w zespół- są to zresztą zawodnicy którzy u nas grali. Są też młodzi chłopcy , którzy szybko się uczą i są „głodni”gry. Najważniejsze że po początkowych problemach i zawirowaniach sytuacja się ustabilizowała. Zespół zaczął solidnie trenować, frekwencja na zajęciach jest wysoka i widać że idziemy w dobrym kierunku. Wyniki sparingów nie wyglądają dobrze , ale ostanie 2 mimo porażek dają nadzieję na osiąganie lepszych wyników w lidze- przegrywaliśmy je po indywidualnych błędach jeśli zdołamy je wyeliminować powinno być ok. Naszym głównym celem jest utrzymanie a A- klasie i mam nadzieję że unikniemy niepotrzebnych nerwów i zapewnimy je sobie odpowiednio wcześnie”.

aktywnakazimierza.pl (prognoza subiektywna):

Oj wydaje się, że to może być ciężka runda dla zespołu z Gorzkowa. Szanse na utrzymanie oczywiście ciągle są realne, ale suma wszystkich nieszczęść (zasłużonych czy nie, ale to już inna kwestia) jakich w ostatnim czasie doświadczył Jawornik może okazać się dość znacząca i decydująca w kontekście walki o uniknięcie degradacji. Uchronienie się od niej jest jak najbardziej możliwe dla zespołu Jawornika, ale dużo będzie zależało od tego co będzie się działo w głowach gorzkowskich zawodników i jak trener Radziszewski dotrze do tych głów. Jeżeli wróci ta pewność siebie i waleczność (pamiętana choćby z jesieni 2016 roku, przypomniana meczem derbowym z Dobiesławicami już z tego sezonu), a Jawornik wygra na początek wiosny kilka spotkań, to może być dość ciekawie. Grupa II świętokrzyskiej Klasy A jest tak nieprzewidywalna, że tak naprawdę wszystko się może zdarzyć, a Jawornik jest znany z tego, że lubi zaskakiwać i grać wbrew typom. No cóż Panowie przyszedł czas powalczyć, pokazać cojones i wbrew wszystkim utrzymać się w A Klasie. No co by nie powiedzieć wasze mecze z Dobiesławicami może i nie biją rekordów YouTube w ilości odsłon, ale i tak są jednymi z najbardziej oglądanych na naszym profilu. Więc zróbcie to choćby dla nas ;)

Marcin Jarkiewicz (marcin.jarkiewicz@aktywnakazimierza.pl)

Komentarze

Strony

Dodaj komentarz

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy