Kazimierza kiedyś - Kazimierza dziś cześć 2

Więcej

Turniej Chłopców - rocznik 2012 w Busku-Zdroju (19.05.2019)

Więcej

Po prostu "Mały"

Więcej

Klasa A: Nidzica Dobiesławice - Nida Oksa 3:2 (0:1) - skrót meczu

Więcej

Turniej AP KOS oraz podpisanie umowy partnerskiej z Puszczą Niepołomice

Więcej

Nadchodzi piłkarska wiosna (z opóźnieniem) – cz.4

Klasa B

Ciepłe niedzielne przedpołudnie 14 czerwca 2015 r. Występująca w Klasie B Victoria Skalbmierz przegrywa właśnie w Koprzywnicy z miejscową Arką 2:5 (1:3). Bramki dla skalbmierskiej drużyny w tym spotkaniu strzelają Michał Borek i Sebastian Zając, a skład z tego spotkania przedstawia się następująco:

Zmarlak - Wójcik, Sobieraj, Nowak, Zając, Olesiński, Borek, Fasolewski, Ochendóżka, A.Krawczyk, M.Krawczyk

Trenerem (grającym) jest Michał Borek, a Łukasz Łakota cieszy się wówczas z awansu z drużyną Sparty Kazimierza Wielka do III ligi. W tamtym sezonie sportowo Victoria spisywała się w rozgrywkach B klasowych zupełnie przyzwoicie (szczególnie w pierwszej rundzie) zajmując  ostatecznie piąte miejsce w tabeli B Klasy. Niestety był to już tylko łabędzi śpiew ówczesnej Victorii Skalbmierz. Trapiona przez różne problemy organizacyjne skalbmierska drużyna niestety nie przystępuje do rozgrywek w sezonie następnym.

Mija kilka lat i wydaje się, że Victoria, to co najgorsze ma już za sobą. Drużyna reaktywuje się i przystępuje do rozgrywek B Klasy sezonu 2016/2017. W lipcu 2017 roku na stare śmieci wraca (i zostaje trenerem) Łukasz Łakota (który w międzyczasie zebrał mnóstwo cennego doświadczenia trenerskiego i zawodniczego grą w wyższych ligach) , a w Klubie ciągle jest niezmordowany Michał Borek. Wydaje się, że sprawy organizacyjne zostają w miarę poukładane, a za tym pojawia się także wynik sportowy – zarówno biorąc pod uwagę drużynę seniorów (4 miejsce w tabeli grupy II B Klasy z realnymi nadziejami na awans) jak i bardzo przyzwoite wyniki zespołu trampkarzy starszych prowadzonych przez trenera Andrzeja Majchrowskiego.  Victoria rundę jesienną sezonu 2017/2018 rozpoczyna od porażki i… kończy porażką. To były jedyne dwie przegrane w tej rundzie i w efekcie przed startem rundy wiosennej zespół ze Skalbmierza traci do miejsca premiowanego awansem ledwie dwa punkty.

Victoria Skalbmierz stała się jedym z faworytów do awansu do Klasy A w sezonie 2017/2018

Zimowy okres przygotowawczy może być dla kibiców zespołu ze Skalbmierza bardzo dobrym prognostykiem co do rundy wiosennej. Zespół nie został znacząco osłabiony (wrócił tylko do Miechowa Roman Antos) natomiast do Skalbmierza przyszli: Marcin Szlembarski (Jawornik Gorzków – pisałem już o nim przy tekście poświęconym drużynie z Gorzkowa) oraz Przemysław Antos (powrót z wypożyczenia – także Jawornik Gorzków). Jeżeli dodam, że w zespole gra znany w naszym regionie, bardzo doświadczony Robert Banaszek oraz gwarantujący kilkanaście bramek w sezonie Kamil Oleśiński, to wydaje się, że tak poukładany zespół Victorii staje się jednym z faworytów w wyścigu do awansu do Klasy A. Ciekawe wyniki zanotował zespół ze Skalbmierza w meczach sparingowych – rozegrał ich w sumie cztery i w żadnym z nich nie zszedł z boiska pokonany! Należy dodać, że grał z drużynami teoretycznie wyżej od siebie notowanymi: Nidzica Dobiesławice 2:2, Jawornik Gorzków 14:6 (typowa, piękna hokejówka w wykonaniu i Victorii i Jawornika ;) ), Szreniawa Koszyce 8:6 (druga hokejówka – czyżby Victoria przygotowywała nas na takie wyniki w rundzie rewanżowej i preferowała tzw. futbol totalny? W sumie nie mamy nic przeciwko ;) ), Gród Wiślica 2:0. Trzy wygrane i jeden remis (z czołową drużyną Klasy A) – zupełnie nieźle. Bramki: 26:14. Martwić może jedynie postawa skalbmierskiej defensywy i liczba traconych bramek w okresie przygotowawczym, no ale jeżeli mówimy o piłce totalnej, to jest to do wybaczenia byle byłyby zwycięstwa i awans ;)

Czy w Skalbmierzu zobaczymy wiosną futbol totalny? ;)

Podsumowanie:

Przybyli:

Przemysław Antos, Marcin Szlembarski (Jawornik Gorzków)

Odeszli:

Roman Antos (Pogoń Miechów)

Znak zapytania:

Dominik Wojtusik (wznowienie treningów po poważnej kontuzji), Damian Marzec (Sparta Kazimierza Wielka)

Prognoza:

Trener Łakota:

„Będziemy próbowali walczyć o miejsce w pierwszej trójce które daje awans do klasy A. Mamy dobrą drużynę, ale chętnych do awansu jest 5 drużyn  i na pewno będzie ciężko”.

aktywnakazimierza (prognoza subiektywna):

Czy Victoria stała się jednym z faworytów do awansu do Klasy A? Z pewnością tak można powiedzieć. Wyniki meczów sparingowych mogą budzić tylko szacunek, choć wiadomo, że w lidze może być nieco ciężej. Jeżeli drużyna ze Skalbmierza poradzi sobie z rolą faworyta i związaną z nią presją, to w przyszłym sezonie zobaczymy ją z pewnością piętro wyżej – posiadane zasoby kadrowe oraz wykonana przez nowy Zarząd praca organizacyjna z pewnością ją do tego predysponują. Jeżeli jeszcze nikt chłopakom nie będzie się zbytnio wtrącał (destrukcyjnie) w ich działalność, to być może w Skalbmierzu będzie jeszcze ciekawiej. No więc Panowie, niemal tak jak w piosence – tak blisko, tak jak Wy ;) Awans jest na boisku i wystarczy się po niego schylić. Jeżeli warunki pozwolą, to pierwszy mecz w rundzie rewanżowej Victoria rozegra już w najbliższą sobotę - na wyjeździe zmierzy się ze Startem Słupia Jędrzejowska. Powodzenia!

Marcin Jarkiewicz (marcin.jarkiewicz@aktywnakazimierza.pl)

Komentarze

Autor chyba nie docenia tego co dla tej drużyny znaczył romek antos, żaden z zawodników którzy teraz zasilili victorię nie jest w stanie załatać dziury po nim. Poza tym słabo wygląda obsada bramki, a środkowi obrońcy którzy doszli do mają swoją wagę, są mało zwrotni i może być ciężko. Banaszek dużo da jeśli będzie grał, w tamtej rundzie też teoretycznie miał grać ale wychodziło to różnie. Pierwsze mecze zweryfikują o co Skalbmierz będzie grał.

Strony

Dodaj komentarz

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy