Kazimierza kiedyś - Kazimierza dziś cześć 2

Więcej

Turniej Chłopców - rocznik 2012 w Busku-Zdroju (19.05.2019)

Więcej

Po prostu "Mały"

Więcej

Klasa A: Nidzica Dobiesławice - Nida Oksa 3:2 (0:1) - skrót meczu

Więcej

Turniej AP KOS oraz podpisanie umowy partnerskiej z Puszczą Niepołomice

Więcej

No i zagrali na Wielkanoc (ruszyła piłkarska runda wiosenna)

Ruszyła piłkarska runda wiosenna sezonu 2017/2018  (wreszcie) w świętokrzyskich ligach piłkarskich. Słów kilka na temat tego jak spisały się w pierwszych meczach drużyny z naszego regionu.

Klasa Okręgowa

Sparta w Kazimierzy straciła dwa punkty po remisie ze Świtem Ćmielów. Punkt drużyna gości zapewniła sobie w doliczonym czasie gry po rzucie karnym. Sparta rozegrała przeciętny aby nie powiedzieć słaby mecz (szczególnie w jego drugiej połowie) i podział punktów jest chyba w tym przypadku dla niej szczęśliwy. Premierowe trafienie w barwach Sparty zaliczył jej nowy nabytek Michael Guiochon. Musimy w tym miejscu napomnąć o tragicznej pracy głównego arbitra tego spotkania Pana Jakuba Pierona, który z pewnością nie zaliczy tego meczu do najlepszych w swojej „karierze”.

Sparta Kazimierza Wielka – Świt Ćmielów 2:2 (1:1) Sierakowski 9, Guiochon 55

Sparta: Zaborek – Adamczyk, Fakowski (71.S.Radziszewski), Nowak, Sierakowski, Morsztyn, Kowalski, Ziętara, Górniak (60.Wąż), R.Stępień, Guiochon.

Klasa A

Dość niemile zaskakującą porażkę zafundowali swoim kibicom zawodnicy Nidzicy Dobiesławice ulegając na swoim boisku aż 0:4 (0:2) dużo niżej notowanej drużynie Nidy Sobków, dla której było to pierwsze zwycięstwo ligowe od 24 września (zwycięstwo 1:0 z… Jawornikiem Gorzków) i dopiero trzecie w sezonie 2017/2018.

Nidzica Dobiesławice – Nida Sobków 0:4 (0:2)

Nidzica: Niemiec – Pietrzyk (70.Nowak), Idziak, Zuwała, Iwański (60.Miałkowski), S.Jesionka, B.Jesionka (80.Półtorak), Pietras, Jaworski, Pudełko (65.D.Kowalski), P.Kowalski.

W zupełnie innych nastrojach są po tej kolejce kibice Jawornika Gorzków. Wstrząsana różnymi problemami i skazywana na pożarcie drużyna z Gorzkowa zdobyła cenny punkt Żelisławicach remisując 1:1 z miejscową Zielenią po bramce Rafała Makowskiego.

Zieleń Żelisławice – Jawornik Gorzków 1:1 (0:1) Makowski 33

Jawornik: Orzechowski – Kapusta (77.Sowa), Radziszewski, Pobiega, Makowski, A.Watek (83.Karcz), Tomczyk, Zapart, A.Niedźwiedź, Ł.Niedźwiedź, Witek.

Klasa B

Victoria Skalbmierz rozgrywała mecz na szczycie grupy II Klasy B. W Słupi Jędrzejowskiej zmierzyła się z drużyną Startu i wygrywając 3:2 (2:1) po dwóch bramkach Banaszka i jednej Kułagi zrewanżowała się za jesienną domową porażkę 1:3 przeskakując tym samym rywala w ligowej tabeli.

Start Słupia Jędrzejowska – Victoria 2015 Skalbmierz 2:3 (1:2) Banaszek 14, 43, Kułaga 65

Victoria: Wczesany – Wojtusik (82.Grobys), Kułaga, Nowak (90.Kozieł), Olesiński (90. Ostrowski), Borek, Szlembarski, Szostak, Banaszek (90. Maj), Łakota, Antos.

Punk z Włoszczowy przywiózł LZS Czarnocin. Bramkę na wagę remisu zdobył dla Czarnocina w 49 minucie spotkania Łukasz Jajeśniak.

Deko Włoszczowa – LZS Czarnocin 1:1 (1:0) Jajeśniak 49

Czarnocin: Cieśniarski – Jewiarz, Durbacz (64.Szcześniak), Dryja, Gruszka, Jajeśniak (73.Dymek), Jędras, Paczkowski, Pytel, Przebieracz, Pragnący.

Marcin Jarkiewicz (marcin.jarkiewicz@aktywnakazimierza.pl)

Dodaj komentarz

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy