Piłkarski sezon 2018/2019 już niebawem - raport z 21 lipca

Więcej

Koniec piłkarskiego sezonu 2017/2018 - podsumowanie

Więcej

Turniej dziecięcy Gorzków Cup 2018 - relacja

Więcej

V LŚ: Sparta Kazimierza Wielka - Piast Stopnica 3:1 (0:1) - skrót

Więcej

XIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski - Szlakiem walk majora Hubala

Więcej

OPP: Sparta Kazimierza Wielka gra dalej

   W minioną środę w ramach rozgrywek 3 rundy Okręgowego Pucharu Polski doszło do derbowego spotkania występującej w Klasie A Nidzicy Dobiesławice oraz V ligowej Sparty Kazimierza Wielka. Lepszym zespołem okazali się goście wygrywając 5:1 (1:1) i to oni zagrają w kolejnej rundzie. Mecz rozgrywany był w iście listopadowej, a nie wrześniowej pogodzie - przy przenikliwym wietrze, padającym deszczu i przeszywającym zimnie. Sparta od początku spotkania próbowała narzucić swój styl gry niżej notowanym gospodarzom jednak zupełnie nic z tych prób nie wynikało. Gra drużynie gości zupełnie się nie kleiła. Nidzica schowana za podwójną gardą celowała w kontry i właśnie jedna z takich kontr przyniosła gospodarzom dość zaskakujące prowadzenie. Sensacja wisiała w powietrzu tym bardziej, że Sparta nie miała pomysłu na rozmontowanie obrony Nidzicy. Jednak pierwsza połowa zakończyła się remisowo. Znajdujący się w ostatnich tygodniach w bardzo dobrej dyspozycji Mariusz Sierakowski zdecydował się na uderzenie z szesnastki i piłka znalazła drogę do bramki gospodarzy. Druga połowa już bez historii. Sparta posiadała olbrzymią przewagę, którą udokumentowała golami zdobytymi przez Byrskiego (2), Zawadzkiego. Autorem bramki na 5:1 był w ostatnich minutach meczu Diame Yahiya. 

Nidzica Dobiesławice - Sparta Kazimierza Wielka 1:5 (1:1) bramki dla Sparty: Sierakowski 35', Byrski 48', 56', Zawadzki 75'(k), Yahiya 89'(k)

Sparta: Nowacki - Bandura, Kowalski, Adamczyk, Fakowski (70.Florczyk) - Zawadzki, Ziętara, R.Stępień (70.Sikorski), Sierakowski, Yahiya - Byrski

Galeria z meczu:

http://www.aktywnakazimierza.pl/opp-nidzica-dobieslawice-sparta-kazimierza-wielka-15-11-foty-z-1-polowy-meczu

Dodaj komentarz

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy