Po prostu "Mały"

Więcej

Klasa A: Nidzica Dobiesławice - Nida Oksa 3:2 (0:1) - skrót meczu

Więcej

Turniej AP KOS oraz podpisanie umowy partnerskiej z Puszczą Niepołomice

Więcej

Skrót meczu Sparta Kazimierza Wielka - Zenit Chmielnik 3:1 (1:0)

Więcej

Liberator EW-250L nie wrócił do bazy!

Więcej

Piłkarski sezon 2018/2019 już niebawem - raport z 21 lipca

Ruszyły przygotowania zespołów piłkarskich z naszego regionu do startu sezonu 2018/2019. Zapraszam na pierwszy raport z sytuacji kadrowej i sparingów drużyn z powiatu kazimierskiego.

1. Sparta Kazimierza Wielka

Najwczśniej swoje przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła występująca w Klasię Okregowej drużyna Sparty Kazimierza Wielka. Zawodnicy spotkali się na pierwszym treningu już we wtorek 10 lipca bieżącego roku. Zespół na dziś rozegrał już dwa sparingi: W pierwszym wysoko uległ drużynie Słomniczanki Słomniki 0:5 (0:2) wystąpując w nastepującym zestawieniu:

Ciemiera - Wieczorek (70. Kądzielski), Kowalski, Morsztyn, Adamski - Wąż, Ziętara, testowany, testowany (46. Zientara), Dybał, testowany

Niestety w meczu tym odnowiła się kontuzja podstawowemu bramkarzowi Sparty Ciemierze i wygląda to na dziś tak, że zawodnik ten raczej nie będzie mógł grać w pierwszych meczach ligowych kazimierskiego zespołu. W drugim spotkaniu drużyna z Kazimierzy pokonała beniaminka krakowskiej Klasy Okręgowej LKS Śledziejowice 2:1 (1:1) po bramkach Radziszewskiego oraz Adamczyka. Skład Sparty z tego spotkania:

testowany – P.Mocherek, Wieczorek, Kowalski, Adamczyk – Kądzielski, Wąż (80. Zientara), Ziętara, Radziszewski, testowany, testowany

Niestety dla kibiców kazimierskiej drużyny nie mam dobrych informacji. Sparta boryka się z poważnymi problemami kadrowymi i już dziś ze 100% pewnością można powiedzieć, że w przyszłym sezonie to będzie zupełnie inna drużyna niż w minionym. Tym bardziej, że po ostatnim sparingu rezygnację z gry w Sparcie złożył jej wychowanek Michał Ziętara (nie znamy niestety przyczyn tej decyzji). Jeżeli dodamy do tego odejście Dariusza Zawadzkiego, Mariusza Sierakowskiego, Przemysława Fakowskiego, Michaela Guiochona, Rafała Stępnia kontuzję Marcina Ciemiery czy niepewny los braci Mocherków, to otrzymamy pełny obraz tego w jak ciężkim położeniu znalazła się drużyna z Kazimierzy Wielkiej.

Przybyli:Wieczorek (powrót po kontuzji)

Ubyli: Cimiera (kontuzja), Zawadzki, Sierakowski, Fakowski, Guiochon, Stępień, Ziętara.

Kolejne raporty o innych drużynach będą dodawane w miarę spływania informacji.

<MJ>

Dodaj komentarz

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy