Piłkarski sezon 2018/2019 już niebawem - raport z 21 lipca

Więcej

Koniec piłkarskiego sezonu 2017/2018 - podsumowanie

Więcej

Turniej dziecięcy Gorzków Cup 2018 - relacja

Więcej

V LŚ: Sparta Kazimierza Wielka - Piast Stopnica 3:1 (0:1) - skrót

Więcej

XIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski - Szlakiem walk majora Hubala

Więcej

PLF 2017/2018 - start nowego sezonu już niebawem

Powiatowa Liga Futsalu co roku przy starcie miewa podobne problemy. Największym jest skład 1 ligi, z której zwykle wycofują się jakieś drużyny. Nie inaczej jest i tym razem, choć na ten moment nikt nie wie jeszcze wszystkiego na 100%. Wiadomo natomiast na pewno, że w 1 lidze grać będą: Wisła Opatowiec (urzędujący mistrz), Caffaro (trzecia drużyna zeszłego sezonu), Rachwałowianka, Rosiejów nad Stawem, Best Bruk, Tank Chem Przemyków. Prawdopodobnie zagrają również Rafis i Global System (prawdopodobnie, bo ich przedstawicieli nie było na zebraniu). Duże problemy ze skompletowaniem składu ma Pływalnia KOS, choć myślę, że jednak uda im się przystąpić do ligi. I teraz złe wieści. Do tego sezonu raczej nie przystąpi Rolmet - wicemistrz ostatniego sezonu i niezwykle utytułowany team (ostatnio jednak kilka lat bez mistrzostwa). Wahają się: Spółdzielnia Sielec (czwarta drużyna z zeszłego roku) oraz Szybcy i Wściekli. Zwłaszcza brak drużyny Łukasza Frączka to byłaby wielka strata dla prestiżu kazimierskich rozgrywek, wszak w jego drużynie grali zawsze zawodnicy o bardzo wysokich umiejętnościach, często byli reprezentanci Polski w futsalu. Co do składów kolejnych lig - to wszystko zależy właśnie od tego kto ostatecznie zdecyduje się zagrać w lidze pierwszej. Może tak być, że najlepsze zespoły z drugiej, trzeciej i czwartej ligi, (którym nie udało się wywalczyć awansu na boisku) zostaną przesunięte do wyższych klas. Jest też sporo nowych drużyn chętnych uczestniczyć w naszych rozgrywkach i wydaje się, że wystartują 4 ligi, co oznacza, że PLF znów będzie najbardziej liczną tego typu ligą w tej części regionu. Za dwa tygodnie kolejne zebranie i  wtedy poznamy więcej konkretów. 

<AK>

Dodaj komentarz

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy