Kazimierza kiedyś - Kazimierza dziś cześć 2

Więcej

Turniej Chłopców - rocznik 2012 w Busku-Zdroju (19.05.2019)

Więcej

Po prostu "Mały"

Więcej

Klasa A: Nidzica Dobiesławice - Nida Oksa 3:2 (0:1) - skrót meczu

Więcej

Turniej AP KOS oraz podpisanie umowy partnerskiej z Puszczą Niepołomice

Więcej

Robert Enke "Życie wypuszczone z rąk" - poleca Krystian Orzechowski

Robert Enke "Życie wypuszczone z rąk"

Jestem świeżo po lekturze biografii Roberta Enke zatytułowanej „Życie wypuszczone z rąk”. Tematyka tej książki jest ściśle powiązana z tematyką strony aktywnakazimierza.pl, ponieważ jej bohaterem jest sportowiec. Na początku warto powiedzieć kim w ogóle był Enke, ponieważ spora część kibiców nie ma zielonego pojęcia o tym piłkarzu. Robert był niemieckim bramkarzem. Grywał w dość solidnych europejskich klubach, lecz zawsze pozostawał w cieniu innych kandydatów do obsady pozycji goalkeepera w reprezentacji Niemiec. 
Książka ukazuje jak presja ze strony kibiców, zarządu klubu oraz prasy może doprowadzić do depresji u zawodowych sportowców. Niekiedy wygórowane oczekiwania wobec piłkarzy mogą skutkować u nich nasileniem się stanów lękowych, a w konsekwencji do rozwoju choroby. Jest to temat tabu, który bardzo rzadko zostaje poruszany przez dziennikarzy. Większość kibiców nawet nie zdaje sobie sprawy co czują zawodowi zawodnicy wychodząc na mecz. Sportowcy nie są robotami i oni podobnie jak każdy inny człowiek ulegają presji. Oczywiście każdy z nich stara się z tym radzić na swój sposób, ale niektórych to przerasta, tak jak to było w przypadku Roberta Enke.
Biografia ta ukazuje nie tylko mecze i treningi piłkarza, ale właśnie głównie jego życie pozasportowe. Przedstawia czytelnikowi jak wygląda codzienność sportowców po skończonym treningu lub zawodach. Dzięki niej można spojrzeć z innej perspektywy na życie sportowców, znanych nam z TV.
Do lektury tej biografia skłonił mnie fakt, że podobnie jak Robert Enke jestem od dzieciaka związany z pozycją bramkarza. Książkę mogę polecić nie tylko goalkeeperom, ale również każdemu kibicowi, a nawet osobom, które nieco mniej interesują się piłką nożną. Moja subiektywna ocena: 7,5/10”

Polecał: Krystian Orzechowski 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy