Skrót meczu Sparta Kazimierza Wielka - Zenit Chmielnik 3:1 (1:0)

Więcej

Liberator EW-250L nie wrócił do bazy!

Więcej

Dokąd zmierza Sparta Kazimierza Wielka?

Więcej

Victoria Skalbmierz wygrywa z Wisłą Nowy Korczyn - fotorelacja z 2 połowy

Więcej

Nidzica Dobiesławice - Dąb Nagłowice 3:1 (1:1) - foto

Więcej

Witold Gadowski w Kazimierzy Wielkiej!

Polska publicystyka wydała na świat wiele znamienitych osobowości literackich, które na długie dziesięciolecia pozostaną w pamięci czytelników. Warto wspomnieć takie postacie jak Stanisław Cat-Mackiewicz, jego brat Józef, Stanisław Stroński, czy Stefan Kisielewski. Niewątpliwie te zacne postacie nie wykraczały jednak w tematyce swoich rozważań poza polskie bieżące problemy polityczne. Natomiast gość, którego będziemy gościli w Kazimierskim Ośrodku Kultury już w najbliższą sobotę 3 lutego 2018 roku jest nie tylko pierwszoligowym komentatorem spraw bieżących, ale także porusza tematy międzynarodowe. Jego ulubionym tematem jest terroryzm międzynarodowy. W szczególności godna polecenia jest jego książka pt. „Tragarze śmierci”, która dobitnie wskazuje Związek Radziecki jako głównego sponsora terroryzmu, który zbierał żniwo śmierci w Europie w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Gadowski jest także autorem serii filmów dokumentalnych wyprodukowanych na zlecenie TVP pt. „Łowca smoków”, które próbują nam przybliżyć kilka tematów międzynarodowych pomijanych w głównym nurcie przekazu medialnego. Zajmował się także działalnością mafii paliwowej w naszym kraju. Witold Gadowski jest też oczywiście znany z codziennych audycji w Radiu Wnet, a także ze swojego „Komentarza Tygodnia” czyli programu internetowego na platformie YouTube, którego oglądalność sięga kilkuset tysięcy: https://www.youtube.com/channel/UC4U-Bz5I-jttkLO4XktpXOQ

Próbkę jego publicystyki w ramach Komentarza Tygodnia można zobaczyć natomiast tutaj:

To wielki zaszczyt gościć w Kazimierskim Ośrodku Kultury tak znamienitego gościa, który swoją dziennikarską wnikliwością i klasą niewątpliwie jest jednym z najlepszych przedstawicieli swego fachu we współczesnej nam Polsce. Gadowski to jeden z najlepszych współczesnych polskich dziennikarzy i publicystów zdobywający szturmem i czytelników i widzów w nowych mediach społecznościowych (YouTube). Warto przyjść na to spotkanie, warto posłuchać człowieka, który zdecydowanie ma coś do powiedzenia o Polsce i świecie, w którym przyszło nam żyć. Zapraszamy więc do KAZIMIERSKIEGO OŚRODKA KULTURY w najbliższą sobotę 3 lutego o godzinie 17.00. Wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy