Kazimierza kiedyś - Kazimierza dziś cześć 2

Więcej

Turniej Chłopców - rocznik 2012 w Busku-Zdroju (19.05.2019)

Więcej

Po prostu "Mały"

Więcej

Klasa A: Nidzica Dobiesławice - Nida Oksa 3:2 (0:1) - skrót meczu

Więcej

Turniej AP KOS oraz podpisanie umowy partnerskiej z Puszczą Niepołomice

Więcej

Z archiwum kazimierskiego sportu...

Udało mi się w przepastnych zasobach Internetu odnaleźć pewną ciekawostkę, którą to chciałbym się z wami podzielić. To zapis, a w zasadzie skrót z pewnego meczu rozegranego w Kazimierzy Wielkiej przez miejscową Spartę. Jest 6 czerwca 2009 roku (już niemal 10 lat temu!) Sparta gra w IV lidze świętokrzyskiej pełniąc rolę beniaminka rozgrywek i jak na beniaminka spisuje się zupełnie dobrze będąc drużyną środka tabeli. Na boisku możemy zobaczyć w barwach Sparty: Adama Idziaka (aktualnie Nidzica Dobiesławice), Łukasza Porębskiego i Pawła Radziszewskiego (teraz Jawornik Gorzków) czy ciągle wiernego Sparcie Mariusza Adamczyka! Dodajmy do tej wyliczanki jednego z najlepszych atakujących jakim przyszło grać w barwach kazimierskiej drużyny - Grzegorza Mirka z jego niesamowitym przyśpieszeniem i instynktem napastnika. Sparta wygrała ten mecz 2:1 właśnie po dwóch bramkach Grzegorza zdobytych w 52 i 59 minucie spotkania, a na koniec rozgrywek rozniosła wręcz w puch dziś III ligowy zespół Wisły Sandomierz 10:1.

Skład Sparty przedstawiał się wtedy nastepująco:

Jeziorek - A.Idziak (Porębski), Radziszewski, Grochowski, Adamczyk, S.Idziak (Gorgoń), Krupa, Głąbicki, Puchała (Krzan), Malara (Kwiecień), Mirek

Powspominajmy więc trochę :)

 

 

Tak wyglądała końcowa tabela IV ligi sezonu 2008/2009:

źródło tabeli: www.kieleckapilka.pl

Marcin Jarkiewicz

Dodaj komentarz

Polecane

Polecam

sobota, 19 Marzec, 2016 - 16:30

Ostatnio ogłosiliśmy akcję, którą można nazwać po prostu "Polecam". Zachęcamy w niej wszystkich tych, którzy przeczytali fajną książkę, obejrzeli fajny film, sztukę lub byli w fajnej restauracji, aby podzielili się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Mamy już pierwsze recenzje, za którę serdecznie dziękujemy. Będą one zamieszczane jako aktualności, a na stałe będą dostępne w dziale "Z innej beczki".

Kalendarium

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015 - 13:33

Wiesz o wydarzeniu sportowym i chcesz, żebyśmy o nim napisali? Napisz do nas: redakcja@aktywnakazimierza.pl

XCrider.pl czyli blog motocyklowy nt. CrossCountry

piątek, 5 Maj, 2017 - 16:38

http://xcrider.pl/ to ciekawy blog Tomka Widłaka - jednego z mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Postanowił on, wszystkim fanom jednośladów przybliżyć tę dyscyplinę sportu. Robi to w bardzo przejrzysty sposób, a jego doświadczenie dziennikarskie i wcześniejsza współpraca z branżowymi wydawnictwami sprawia, że bloga czyta się bardzo fajnie. Serdecznie polecamy.

Liga Typerów PLF sezonu 2016/2017

czwartek, 16 Marzec, 2017 - 11:51

Dobiegła końca I edycja Ligi Typerów PLF. W sezonie 2016/2017 najlepiej zaprezentowali się gracze związani z Przemykowem, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jarek Oracz. Najlepszy wynik jednej kolejki w całej lidze należy natomiast do Dawida Cichego z Cudzynowic

Nasi partnerzy